Prispevek

Aktualno > Razpis za IFLA nagrado za zelene knjižnice 2024

Razpis za IFLA nagrado za zelene knjižnice 2024

IFLA je na svoji  uradni strani objavila razpis za IFLA Green Library Award 2024 nagrado za zeleno knjižnico leta 2024. Nagrado podeljuje IFLA ENSULIB, sekcija za okolje, trajnostni razvoj in knjižnice.

Cilj IFLA nagrade zelena knjižnica je, da nagradi zeleno knjižnico/projekte zelene knjižnice:

• ki najbolje izražajo svojo zavezanost okoljski trajnosti,
  • ozaveščajo o družbeni odgovornosti in vodilni vlogi knjižnic pri okoljski vzgoji,
  • ki podpirajo svetovno gibanje zelenih knjižnic,
  • ki spodbujajo okoljsko trajnostno gradnjo in
  • okoljsko trajnostne storitve, dejavnosti, programe, informacijske vire, zbirke in projekte.

IFLA spodbuja razvoj zelene knjižnice na lokalni, regionalni in svetovni ravni.
IFLA spodbuja vse vrste knjižnic, da aktivno predstavijo svoje zelene dejavnosti mednarodnemu občinstvu.

V skladu s ključno pobudo IFLA 1.1 Pokaži moč knjižnic pri doseganju ciljev trajnostnega razvoja bo nagrada pomagala pri razvoju stroke z osvetlitvijo vloge knjižnic in knjižničarjev pri razvoju trajnostnih standardov in promociji specializiranega znanja v strokovni praksi.

Nagrada se podeljuje v dveh kategorijah:

Kategorija 1: Najboljša zelena knjižnica (veliki projekt)

Kategorija 2: Najboljši projekt zelene knjižnice

Posebno priznanje lahko dobi projekt, ki je bil izveden z minimalnimi sredstvi, a ima velik odmev.

Nagrada IFLA Green Library Award 2024

Več na https://www.ifla.org/news/ifla-green-library-award-2024-call-for-submissions/

POZOR!   Rok za prijavo je podaljšan do 15. marca 2024!

Rok za prijavo je 28. februar 2024.

Prijavo, prosim, pošljite na:

Petra Hauke, članica SC ENSULIB, e-pošta: petra.hauke@hu-berlin.de

in Priscilla Pun, sekretarka ENSULIB, e-pošta: nipun@um.edu.mo

Obvestilo o finalistih v ožjem izboru bo poslano najpozneje maja 2024. Zmagovalci bodo predstavljeni poleti 2024. Spodbujamo vas, da se prijavite.

Za pomoč ali dodatne informacije se lahko obrnete na mag. Ano Zdravje ana.zdravje@mklj.si