Programi za razvoj bralnih in komunikacijskih veščin

Uporabniki > Storitve > Bralna kultura in bralna pismenost > Programi za razvoj bralnih in komunikacijskih veščin

Beremo s tačkami

Splošne knjižnice skupaj z društvom Tačke pomagačke izvajamo posebne delavnice branja, ki smo jih poimenovali Beremo s tačkami. Delavnice izvajamo po mednarodno priznanem programu R.E.A.D. (Reading Education Assistance Dogs), ki pomaga otrokom izboljšati bralne in komunikacijske sposobnosti s pomočjo posebne metode: otrok bere psu. Namenjamo jih otrokom pri usvajanju branja oz. tistim, ki jim branje predstavlja težavo in napor.

Lego zgodbe

Inovativna storitev LegoZgodbe, ki jo je začel izvajati Oddelek za mlade bralce Osrednje knjižnice Srečka Vilharja Koper v aprilu 2016 , vpliva na bogatenja besednega zaklada, obenem pa  otrokom nudi tudi dodatna znanja iz drugih področij. Namenjena je otrokom od 9. do 12. leta starosti. Ustvarjanje zgodb s pomočjo lego kock je namreč v tujini že preverjena in uspešna metoda, ki pri otrocih povečuje motivacijo za pisanje in branje ter izboljšuje njihovo pismenost in način komuniciranja.