Prispevek

Aktualno > Knjižnice in knjižničarji smo svojim uporabnikom še vedno na razpolago

Knjižnice in knjižničarji smo svojim uporabnikom še vedno na razpolago

24. oktober 2020

Spoštovani!

Slovenske splošne knjižnice so kljub razglašeni epidemiji in sprejetim ukrepom  še vedno na različne načine dostopne. Omogočen je dostop do vseh vrst knjižničnega gradiva, v skladu s predpisi se izvaja  tudi izposoja fizičnih knjig, knjižnice pa so prilagodile poslovanje, da bodo lahko zagotovile varnost uporabnikov in zaposlenih.

Prilagoditve poslovanja ureja v skladu s svojimi okoliščinami vsaka knjižnica zase, zato jih preverite na spletni strani vaše knjižnice.

Vabimo vas, da uporabite tudi možnosti dostopa do e-knjig in vseh drugih e-gradiv oziroma  podatkovnih zbirk, ki jih gradimo za vas: do domoznanskega portala Kamra, portala o dobrih knjigah DobreKnjige.si, spletnega biografskega leksikona Obrazi slovenskih pokrajinDigitalne knjižnice Slovenije dLib, itd.

Ostanite zdravi in informirani!