TECH.LIBRARY – Predstavitve primerov dobrih praks

10 jun

TECH.LIBRARY – Predstavitve primerov dobrih praks

TECH.LIBRARY – Enhance public library services for visually impaired users through ICT tools and training

Vabljeni na 2. mednarodno projektno srečanje projekta TECH.LIBRARY, v okviru katerega bodo predstavljeni primeri dobrih praks storitev za slepe in slabovidne uporabnike knjižnic in sorodnih organizacij.

13.30 Pozdrav direktorice Mestne knjižnice Ljubljana
13.40 Video predstavitev Slovenije, Ljubljane in Mestne knjižnice Ljubljana,
Predstavitev projekta TECH.LIBRARY
13.50 Primeri dobrih praks v Mestni knjižnici Ljubljana
14.00 Predstavitev Knjižnice slepih in slabovidnih Minke Skaberne
14.20 Primeri dobrih praks v Knjižnici Mirana Jarca Novo mesto
14.40 Primeri dobrih praks knjižnic, sodelujočih v projektu
15.50 Diskusija
16.00 Zaključek

Mestna knjižnica Ljubljana kot partner sodeluje pri projektu TECH.LIBRARY v programu Erasmus+, KA2: strateška partnerstva v izobraževanju odraslih. Projekt je namenjen izboljšanju storitev splošnih knjižnic za slepe in slabovidne uporabnike, kar želi doseči preko uporabe IKT orodij in usposabljanja zaposlenih v knjižnicah. V projektu poleg Mestne knjižnice Ljubljana sodeluje še šest partnerjev iz petih evropskih držav, in sicer iz Italije, Hrvaške, Romunije, Bolgarije in Latvije. V projektu sodeluje pet splošnih knjižnic in ena nacionalna. Aktivnosti, predvidene v projektu so: izmenjava primerov dobrih praks, študijski obiski med partnerji, izdelava spletne platforme, video učnih gradiv in priročnika, organizacija mednarodnih projektnih srečanj in strokovnih konferenc.

Srečanje v angleškem jeziku bo potekalo v četrtek, 10. junija 2021, od 13.30 do 16.00 po videokonferenčni platformi Zoom.

Udeležba je brezplačna, prijavite se do 8. junija 2021 s sporočilom na elektronski naslov ucni.center@mklj.si.

Vljudno vabljeni!

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/izobrazevanja/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.