Projekt RL:EU : vabilo na uvodne webinarje

07 jun

Projekt RL:EU : vabilo na uvodne webinarje

Mednarodno nevladno zagovorniško združenje Public Libraries 2030 bo meseca junija 2023, v sodelovanju z EBLIDO in Društvom PiNA, pričelo z organizacijo nizov spletnih delavnic in usposabljanj evropskih splošnih knjižničarjev za uspešnejše pridobivanje projektnih sredstev iz ključnih evropskih razpisov (npr. ERASMUS+, Obzorje Evropa, Evropski strukturnih in investicijskih skladov).

Aktivnosti so del projekta “RL:EU – connecting libraries to EU resources”, in bodo potekale do leta 2025.

Ključni cilj projekta je pomagati splošnim knjižnicam, da postanejo v prihodnost usmerjena izobraževalna središča za odrasle, za ključna znanja vseživljenjskega učenja in različne oblike pismenosti, tudi z razvojem:

• platforme z najboljšimi praksami in podporo pri iskanju projektnih partnerjev in razvoju evropskih projektov,
  • metodologije za usposabljanje trenerjev, ki knjižničarjem omogoča usposabljanje drugih knjižničarjev o programih in pobudah EU ter projektih, ki jih financira EU,
  • priročnika za pomoč pri razmisleku o tem, kako knjižnice igrajo vlogo centrov za izobraževanje odraslih in kako lahko te dejavnosti prejmejo sredstva EU
  • političnih priporočil za financiranje splošnih knjižnic s strani EU, tudi v okviru Delovnega načrta EU za kulturo za obdobje 2023–2027.

Prvi webinar, na temo predstavitev EU in evropskih projektnih razpisov, bo preko ZOOM videokonferenčnega orodja potekal že v sredo, 7. 6. 2023 med 13. in 15. uro na povezavi: https://us02web.zoom.us/j/83609493706

Udeležba na vseh usposabljanjih v okviru projekta je brezplačna.