Priprava velikega dogodka: primer Križnikovega pravljičnega festivala

Priprava velikega dogodka: primer Križnikovega pravljičnega festivala

Vsebina: Festivali so dogodki, ki predstavljajo lokalno praznovanje, povezano s posebnostmi skupnosti ali s tradicijo, in so namenjeni specifičnim vsebinam. Skupna praznovanja gradijo socialno kohezivnost in občutek skupnosti, zato se mora v pripravo festivala vključiti čim več ljudi. Na primeru organizacije Križnikovega pravljičnega festivala bomo v štirih urah spoznavali strateško (vizija, poslanstvo, cilji) in poslovno načrtovanje (kako skomunicirati vizijo in povezovanje z lokalno skupnostjo), komunikacijski načrt in ustvarjanje znamke ali znamčenje ter ustvarjanje teama, vsebine ter programa. Na delavniški način bomo razvili načrt za festivale drugih vsebin.

Izvaja: mag. Breda Podbrežnik Vukmir, Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik

Trajanje: 1 dan, 4 ure

5. oktober od 9.00 do 13.00, Knjižnica Otona Župančiča, dvorana, 3. nadstropje

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.