Priseljenke in priseljenci v knjižnici in knjigah

26 sep

Priseljenke in priseljenci v knjižnici in knjigah

Vsebina: Vključevanje otrok in staršev priseljencev v našo družbo poteka tudi v knjižnici. Priseljeni delijo z nami svoje življenjske zgodbe, včasih prvoosebno, včasih je njihove zgodbe zapisal kdo drug. Tovrstno knjižno gradivo lahko izpostavimo na razstavah, ga uvrstimo v programe spodbujanja za branje, posledično jih bo prebralo več ljudi. O svojem življenju in delovanju lahko spregovorijo ljudje sami, če jih povabimo v knjižnico, da se predstavijo (okrogla miza, živa knjižnica, literarni večer), tako Slovenke in Slovence, ki so šli po svetu in so priseljenke, priseljenci nekje drugje, kot priseljene v Slovenijo. Tesno sodelujemo z vrtci, osnovnimi in srednjimi šolami, ljudskimi univerzami v svojem okolju in skupaj pripravljamo medkulturne prireditve, namenjene vsem bralkam in bralcem, s tem pa soustvarjamo vključujočo in medkulturno družbo.

Izvaja: dr. Marijanca Ajša Vižintin, ZRC SAZU

Trajanje: 1 dan, 3,5 ure

Datum in lokacija

26. september od 10.00 do 13.30, virtualna izvedba

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.