Kako pripravim razstavo, nadaljevalna delavnica (PRESTAVLJENO V 2021)

Kako pripravim razstavo, nadaljevalna delavnica (PRESTAVLJENO V 2021)

Vsebina:
Priprava razstave je povezana z vrsto izzivov, ki postanejo bolj obvladljivi, če pri tem uporabimo katero od metod, začinjenih z obilico izkušenj in praktičnih nasvetov. Oboje bosta, ne da bi pozabili, da je humor eden od 12 dejavnikov inoviranja, z vami delili muzealka in izobraževalka odraslih ter vodja galerije in kustosinja mnogih uspešnih razstav. Od seznamov in korakov, kaj je potrebno narediti, do konkretnih nasvetov pri delu z avtorji, izvajalci, z gradivom, prevozi, formalnostmi, in ne nazadnje do učinkovitih načinov optimiranja stroškov. Na aktiven način, odprto in, če se le da, zabavno. Nadaljevalna delavnica je praktično naravnana: v prvem delu bomo skupaj ponovili temeljna spoznanja prve delavnice, izvedene v letu 2018. V drugem delu bomo z osveženim znanjem izboljševali že izveden projekt. V zadnjem delu pa bomo, oboroženi z osveženim znanjem in obogateni z novimi idejami in kakšno tehniko, načrtovali vaš novi projekt. Zato prosimo vse udeležence, da prinesejo s seboj dokumentacijo (poročilo o izvedbi, fotografije postavitve, morebitne lastne zapiske) že izvedenega projekta (super bi bilo, da ste pri njem že upoštevali znanje iz prve delavnice) in idejo (lahko tudi že osnove (prostor, čas, namen, ciljna publika, finančni okvir) za načrtovanje) novega projekta. In seveda veliko dobre volje. Prednost pri prijavi imajo udeleženci začetne delavnice.

Udeleženci:
zaposleni v knjižnicah, ki pripravljajo različne prireditve

Izvajata:
Janja Rebolj, kustosinja, vodja programov za odrasle, Muzej in galerije mesta Ljubljane, https://mgml.si/
Marija Skočir, kustosinja, vodja Galerije Jakopič in Galerije Vžigalica, Muzej in galerije mesta Ljubljane, https://mgml.si/

Trajanje: 1 dan, 7 ur
Kotizacija: 100 €

Prijave zbira Učni center MKL na ucni.center@mklj.si.

Datum in lokacija začetne delavnice:
7. april od 9.00 do 16.00, Trubarjeva hiša literature