29-30 nov

TRAJANJE: 2 dni, 16 ur (+ samostojno delo)
KRAJ IZVEDBE: NUK – učilnica, Leskoškova cesta 12 in spletna učilnica
TERMIN: 29.–30. november 2021
ČAS: 9.00–16.00
UDELEŽENCI: Tečaj je namenjen knjižničarjem izobraževalcem odraslih v splošnih knjižnicah na področju finančne pismenosti.
CILJ: Udeležence opolnomočiti na področju finančne pismenosti (napredna raven).
VSEBINA: Tečaj je na napredni ravni sestavljen iz šestih modulov s področja finančne pismenosti:
• spletno bančništvo;
• spletno nakupovanje;
• varnost financ na spletu;
• varčevanje in naložbe;
• dedovanje;
• zaposlovanje v pokoju.
NAČIN IZVEDBE: kombinirano učenje
TEČAJ IZVAJAJO: Milena Bon, dr. Alenka Kavčič – Čolić, Alina Meško (Zveza potrošnikov Slovenije)
KOTIZACIJA: brezplačno

Vsebina tečaja prinaša rezultate projekta FINLIT, izvedenega v NUK, s finančno podporo EU v okviru programa Erasmus+.

Izobraževanje je organizirano v obliki treh sklopov:
1) Izobraževanje na področju finančne pismenosti v splošnih knjižnicah – osnovna raven (12.–13. oktober 2021)
2) Izobraževanje na področju finančne pismenosti v splošnih knjižnicah – napredna raven (29.–30. november 2021)
3) Izobraževanje knjižničarjev v splošnih knjižnicah za poučevanje odraslih na področju finančne pismenosti (8.–9. december 2021)