Inkluzivnost splošnih knjižnic: Dostopnost knjižničnega prostora

17 maj

Inkluzivnost splošnih knjižnic: Dostopnost knjižničnega prostora

Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto in Knjižnica slepih in slabovidnih Minke Skaberne pripravljata spletni strokovni posvet z naslovom Inkluzivnost splošnih knjižnic: Dostopnost knjižničnega prostora, ki se bo odvil v torek, 17. maja 2022, od 9.00 dalje na videokonferenčni platformi ZOOM.

Letošnji poudarek posveta bo na dostopnosti knjižnic, knjižničnega gradiva in knjižničnih storitev, usmeritvam na tem področju ter dobrim praksam doma in v tujini. Dogodek je namenjen tako strokovnim kot nestrokovnim sodelavcem knjižnic, ki skrbijo, da je knjižnična dejavnost na voljo vsem prebivalcem lokalne skupnosti.  Program je dostopen tukaj.

Pri izvedbi posveta sodelujejo še Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Narodna in univerzitetna knjižnica ter Zavod Dostop.

Prijave sprejemamo do petka, 13. maja 2022, preko spletnega obrazca.

Dan pred posvetom bomo vsem prijavljenim posredovali povezavo in povzetke prispevkov.

Vljudno vabljeni!