Prispevek

Aktualno > Izšla je nova številka revije Otrok in knjiga

Izšla je nova številka revije Otrok in knjiga

Obveščamo vas, da je izšla jesenska številka revije Otrok in knjiga (št. 117). Gre za edino slovensko strokovno revijo za vprašanja mladinske književnosti, književne vzgoje in s knjigo povezanih medijev. Namenjena je vsem, ki se ukvarjajo s proučevanjem, posredovanjem in ustvarjanjem mladinske književnosti (knjižničarji, učitelji, uredniki, vzgojitelji, literarni strokovnjaki…)

Zadnja številka vsebuje referate iz simpozija Biografski in avtobiografski elementi v slovenski mladinski književnosti, ki se je odvil na festivalu Oko besede. Preberete si lahko tudi intervjuje z nominiranci za nagrado večernica in utemeljitev nagrajenega dela Bleščivka Špele Frlic.

Več o vsebini je objavljeno na spletni strani Mariborske knjižnice, kjer najdete tudi naročilnico.

Starejše številke revije Otrok in knjiga so dosegljive na Digitalni knjižnici Slovenije.