Prispevek

Aktualno > Najava dogodkov Dnevi evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine 2023

Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije tudi letos pripravlja dejavnosti v okviru Dnevov evropske kulturne dediščine in Tedna kulturne dediščine. Letošnja tema je Redka in dragocena znanja, spretnosti in poklici.
V okviru priprav vabijo vse zainteresirane na regionalna srečanja, brezplačen poldnevni izobraževalni program, ki je namenjen seznanjanju z letošnjo temo. Srečanje je namenjeno najširši publiki, še posebej pa zaposlenim v muzejih, galerijah, knjižnicah, arhivih, vrtcih, osnovnih, srednjih šolah in gimnazijah, območnih izpostavah JSKD, ter posameznikom, ki delujejo v mladinskih klubih, turističnih organizacijah, zvezah kulturnih organizacij, nevladnih organizacijah – društvih, lastnikom dediščine in zainteresiranim posameznikom.

Srečanja bodo v:

• Ljubljani: 21. februar, 13.00–16.00, Slovenski etnografski muzej;
  • Kopru: 28. februar, 13.00–16.00, Pretorska palača, Koper;
  • Slovenj Gradcu: 7. marec, 13.00–16.00, Koroški pokrajinski muzej, Muzej Slovenj Gradec;
  • Brežicah: 14. marec, 13.00–16.00, Posavski muzej Brežice;
  • na Ptuju: 21. marec, 13.00–16.00, Pokrajinski muzej Ptuj Ormož, Ptujski grad.

Prijava je obvezna preko spletnega mesta:

Vabljeni!