Prispevek

Aktualno > Poti k ljubečemu in odgovornemu starševstvu

Poti k ljubečemu in odgovornemu starševstvu

Splošne knjižnice Dolenjske, Bele krajine in Posavja vas vabimo v četrtek, 17. marca 2022 ob 18. uri, na spletni pogovorni večer z razvojno psihologinjo zasl. prof. dr. Ljubico Marjanovič Umek, ki sta ji Pedagoški inštitut in Slovensko društvo raziskovalcev leta 2020 podelila Priznanje za življenjsko delo na področju raziskovanja vzgoje in izobraževanja. Glavna področja njenega raziskovanja so razvoj mišljenja in socialne kognicije, razvoj govora, otroška igra in aplikativna razvojna psihologija.

Z njo se bomo pogovarjali o pomenu igre, branja in pripovedovanja pri otrokovem razvoju, psihičnih razsežnostih pandemije ter stiskah otrok in staršev, ki jih je pandemija prinesla, pasteh pretirane uporabe zaslonov in pametnih naprav ter o drugih temah, ki prispevajo k ljubečemu in odgovornemu starševstvu.

Pogovor z njo, ki ga bo povezovala Carmen L. Oven, si lahko ogledate na YouTube kanalu Knjižnice Mirana Jarca Novo mesto.