Prispevek

Aktualno > Obrazi slovenskih pokrajin: pogovori z znanimi Gorenjci

Obrazi slovenskih pokrajin: pogovori z znanimi Gorenjci

Knjižnice Gorenjskega območja, Mestna knjižnica Kranj, Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka, Knjižnica A. T. Linharta Radovljica, Knjižnica dr. Toneta Pretnarja Tržič in Občinska knjižnica Jesenice, v sezoni 2021/2022 pripravljajo pogovore z znanimi Gorenjci pod skupnim naslovom Obrazi slovenskih pokrajin.

Kdo so obrazi slovenskih pokrajin? Kako so odraščali, kako živijo in kakšne so njihove želje za prihodnost? Z izbranimi gosti, ki so se v družbi uveljavili s svojim delom, karizmo in avtoriteto na svojem področju, se bo pogovarjal gostitelj Vid Sodnik:

• 12. 10. 2021 ob 19h v Mestni knjižnici Kranj: Darko Đurić
    • 9. 11. 2021 v Občinski knjižnici Jesenice: Uroš Smolej
    • 11. 1. 2022 v Knjižnici Ivana Tavčarja Škofja Loka: Kozma Ahačič
    • 15. 2. 2022 v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja Tržič: Romana in Lojze Krajnčan
    • 8. 3. 2022 v Knjižnici A. T. Linharta Radovljica: Manca in Benjamin Izmailov

Navdih za sklop pogovorov je spletna stran Obrazi slovenskih pokrajin.

Pogovorom lahko prisluhnete v živo v knjižnici gostiteljici in na YouTube kanalu Mestne knjižnice Kranj in drugih gorenjskih knjižnic.