Valvasorjeva knjižnica Krško med štirimi finalisti na svetu za nagrado IFLA

Novosti > Valvasorjeva knjižnica Krško med štirimi finalisti na svetu za nagrado IFLA

Valvasorjeva knjižnica Krško med štirimi finalisti na svetu za nagrado IFLA

Z veseljem in ponosom vam sporočamo, da se je Valvasorjeva knjižnica Krško uvrstila med štiri finaliste na svetu za prestižno nagrado, ki jo vsako leto podeljuje Mednarodna knjižničarska organizacija (IFLA) najboljši novi splošni knjižnici, zgrajeni v preteklem letu. Nagrado prejme splošna knjižnica, ki ji je najbolje uspelo združiti odprto in funkcionalno arhitekturo, s tajnostnimi in kreativnimi IT rešitvami. Namen nagrade je počastiti nove knjižnične zgradbe in poudariti velik pomen, ki ga imajo splošne knjižnice v lokalnem okolju in širše. Zmagovalca  bodo razglasili na mednarodnem kongresu, ki bo letos potekal v Rotterdamu, od 21. do 25. avgusta.  Uspeh je še toliko večji, če vemo, da so se v finale poleg krške knjižnice uvrstile tudi knjižnice iz veliko večjih mest in sicer Barcelona (Španija), Sydney (Avstralija) in Šanghaj (Kitajska).

Čestitamo tudi iz uredništva portala Knjižnice.si!