Webinar za moderatorje bralnih klubov: začetna in nadaljevalna stopnja

Webinar za moderatorje bralnih klubov: začetna in nadaljevalna stopnja

BRALNI KLUBI V TEORIJI IN PRAKSI za začetnike ali nadaljevalce

• 2 seminarski spletni konferenci
  • gradivo v elektronski obliki
  • mentorstvo pri pripravi načrta in vsebin bralnega klub
  • 1 udeležba na Spletnem bralnem klubu
  • potrdilo o opravljenem 16-urnem izobraževanju

TERMIN IZOBRAŽEVANJA

Začetna stopnja:

Nadaljevalna stopnja:

Udeležba na Spletnem bralnem klubu: poljubni termin (obvezna prijava)

VSEBINA IZOBRAŽEVANJA: Spletni seminar je namenjen knjižničarjem in vsem drugim, ki jih zanima negovanje bralne kulture s pomočjo klasičnih ali spletnih bralnih klubov. Izveden bo v dveh skupinah, za začetnike in nadaljevalce. V skupini za začetnike se bodo lahko novinci seznanili z osnovami moderiranja bralnih klubov. V nadaljevalni skupini bodo lahko tisti, ki že imajo izkušnje z vodenjem bralnih klubov, poglobili svoje znanje, dobili navdih za pripravo na obravnavo knjig ter si izmenjali izkušnje z drugimi udeleženci webinarja.

NAREDIMO KORAK NAPREJ. SPODBUJAJMO BRALCE K USTVARJALNEMU BRANJU!

Verjamemo, da je prihodnost branja v kvalitetni literaturi, ki odpira prostor za bralca. Branje kakovostnega čtiva namreč blagodejno vpliva na razvoj človekovih spoznavnih in ustvarjalnih zmožnosti. Vedoželjni in ustvarjalni ljudje so uspešnejši na vseh področjih delovanja (ne le v umetniških poklicih, temveč tudi v gospodarstvu), predvsem pa v medosebnih odnosih.

Seminar izvajajo vodja in mentorica študijskih in bralnih krožkov s certifikatom Andragoškega centra Slovenije Ana Jasmina Oseban, literarni komparativist in ustvarjalec dr. Iztok Osojnik, prevajalka in urednica Tatjana Jamnik ter vodja bralnih krožkov v Knjižnici v Ivančni Gorici Ksenija Medved.

Pri spletnem seminarju udeleženci sodelujejo na daljavo s pomočjo uporabniku prijazne Googlove tehnologije Hangouts Meet. Po zaključku sprejemanja prijav udeležencem pošljemo navodila in povezavo na spletno mesto, na katerem ob določenem terminu poteka spletna konferenca. Udeleženci se spletni konferenci pridružijo tako, da ob določeni uri kliknejo na poslano povezavo.

ROK ZA PRIJAVO, CENA IN PLAČILO

E-prijava: prijavite se lahko tako, da izpolnite e-prijavnico

Število udeležencev je omejeno!

Rok za prijavo:

• začetna stopnja: 15. september 2020
  • nadaljevalna stopnja: 6. oktober 2020

Kotizacija (za posamezno stopnjo):

• redna cena: 60 €
  • zgodnja ptica (plačilo pred izvedbo, tj. do 8. 9. oz. 29. 9.): 49 €

PODROBNEJŠE INFORMACIJE
•    Začetna stopnja webinarja
•    Nadaljevalna stopnja webinarja

Kontakt:
Tatjana Jamnik | E: tatjana@policadubova.org | T: +386 31 571 541| W: http://policadubova.org
Organizator: Kulturno-umetniško društvo Police Dubove v sodelovanju s Knjižnico Ivančna Gorica, portalom Dobreknjige.si in Javnim skladom RS za kulturne dejavnosti
Medijski sponzor: Revija Bukla

Seminar poteka v okviru projekta Migracije v resničnosti, ki ga sofinancira program Evropske unije Ustvarjalna Evropa.