Vezi v besedi: izobraževalna srečanja za moderatorje bralnih skupin in svetovalce za branje

18 apr

Vsebina: Udeleženci se bodo seznanili z osnovnim psihološkim znanjem, ki jim bo pomagalo pri vodenju bralnih skupin, razvijali samorefleksijo in samoanalizo za lažje izoblikovanje sloga vodenja bralne skupine ter vadili spoštljiv način komunikacije: kako izraziti svoje mnenje in postaviti meje pri vodenju skupine, ne da bi bili pri tem žaljivi. Izboljšali bodo svoje literarno (literarnoteoretsko, literarnozgodovinsko, literarnorecepcijsko) znanje. Predvidena je udeležba na celotnem sklopu izobraževanj, udeležba le na posameznih srečanjih ni mogoča. Izobraževanje je namenjeno zaposlenim v slovenskih knjižnicah, ki že vodijo bralne skupine ali nameravajo to dejavnost izvajati v prihodnosti.

Izvaja: Breda Biščak, literarna prevajalka in moderatorka

Trajanje: 5 dni, 15 ur

Kotizacija: 200 €

15. februar, od 11.00 do 14.00, Knjižnica Bežigrad, dvorana, klet

18. april, od 11.00 do 14.00, Knjižnica Bežigrad, dvorana, klet

20. junij, od 11.00 do 14.00, Knjižnica Bežigrad, dvorana, klet

17. oktober, od 11.00 do 14.00, Knjižnica Bežigrad, dvorana, klet

21. november, od 11.00 do 14.00, Knjižnica Bežigrad, dvorana, klet

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.