Vabilo k oddaji prispevka za simpozij Življenjske in literarne poti Franca Ksaverja Meška

10 maj

Knjižnica Franca Ksavra Meška Ormož, Teološka fakulteta Univerze v Ljubljani, Inštitut za kulturno zgodovino ZRC SAZU, Oddelek za slovanske jezike in književnosti Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, Slavistično društvo Maribor, Knjižnica Ksaverja Meška Slovenj Gradec, Zgodovinsko društvo Ormož in Celjska Mohorjeva družba organizirajo simpozij, katerega cilj je predstaviti literarno delo Franca Ksaverja Meška, njegovo mesto v slovenski književnosti ter izjemen pomen njegovega ustvarjanja in duhovniškega delovanja.

S simpozijem želijo vzpodbuditi k poglobljenemu razmisleku o njegovi književnosti, osvetliti želijo zgodovinski kontekst nemirnega časa, v katerem je živel in ustvarjal ter ostal tako trden v svojih prepričanjih. Osvetliti želijo tudi narodno problematiko njegovega časa, ki je vplivala na njegova dela, hkrati pa tudi na srž njegovega literarnega delovanja in življenja ter vlogo in pomen njegove teologije.

Simpozij bo v dveh terminih na dveh lokacijah: v soboto, 19. oktobra 2024 v Ormožu, v ponedeljek, 28. oktobra 2024 pa v Slovenj Gradcu.

Vabljeni k prijavi prispevka na simpoziju do 10. maja 2024! Več informacij in prijavni obrazec najdete na spletni strani knjižnice.