Usposabljanje za uporabo CMS orodja WordPress

Usposabljanje za uporabo CMS orodja WordPress

Vsebina:
Delovna skupina knjižnic OOK v okviru spletnega portala slovenskih splošnih knjižnic pripravlja izhodišča  za predpripravljene predloge spletnih strani slovenskih splošnih knjižnic, ki same nimajo dovolj znanj za gradnjo spletnih strani s pomočjo sistemov za upravljanje vsebin (CMS) WordPress. Tehnološko se bomo oprli na storitve javnega zavoda Arnes, ki zagotavlja omrežne storitve organizacijam s področja raziskovanja, izobraževanja in kulture.

Predvidoma bo spletni portal slovenskih splošnih knjižnic in z njim podstran, namenjena predpripravljenim predlogam knjižničnih spletnih strani, javno objavljen v novembru 2019. Učni center MKL bo v sodelovanju z javnim zavodom Arnes pripravil praktična usposabljanja za uporabo CMS WordPress pri izgradnji spletnih strani posameznih slovenskih splošnih knjižnic. Znanja, pridobljena na izobraževanju bodo udeleženci lahko tudi utrjevali in nadgrajevali preko Arnesovih spletnih učilnic (http://izobrazevanje.sio.si/).

Na delavnici je predvidena aktivna udeležba, za uporabo storitev Arnesa pa potrebujete Arnesovo uporabniško ime oz. AAI-račun. Prosimo, da poskrbite, da imate že urejen dostop do AAI-računa (to lahko preverite tukaj), oz. izpolnite prijavnico za pridobitev posameznega uporabniškega imena.

Prijave zbira Učni center MKL na ucni.center@mklj.si.