Uporaba orodij umetne inteligence v knjižnicah

KRAJ IZVEDBE: NUK – računalniška učilnica, Turjaška ulica 1

TERMIN: 6. marec 2024

ČAS: 9.00–15.30

UDELEŽENCI: Tečaj je namenjen knjižničarjem, ki že uporabljajo oziroma želijo uporabljati orodja umetne inteligence pri svojem delu.

CILJ: Udeležence seznaniti s praktično uporabo umetne inteligence v knjižnicah, dobrimi praksami in pastmi, na katere morajo biti knjižnice pozorne.

VSEBINA:

• dileme pri uporabi orodij umetne inteligence
  • iskanje ustreznih orodij in aplikacij ter njihova uporaba v knjižnicah (storitve, prireditve, primeri dobrih praks)
  • aplikacije za iskanje odgovorov in ustvarjanje besedil (ChatGPT, Llama 2, Claude)
  • aplikacije za oblikovanje in ustvarjanje slik (Midjourney, Leonardo AI, Dall-E, Adobe Firefly)
  • aplikacije za oblikovanje avdio in video posnetkov (Pika Labs, Gen-2, Pinokio, Beatoven, Loudly)
  • praktični prikaz uporabe orodij umetne inteligence v knjižnicah
  • priprava izobraževanja za uporabnike na temo uporabe orodij umetne inteligence

NAČIN IZVEDBE: predavanja, praktično delo

TEČAJ IZVAJA: Urban Golob (Univerza v Ljubljani, Ekonomska fakulteta, Centralna ekonomska knjižnica)

KOTIZACIJA: 70 EUR