Svetovanje za branje v splošni knjižnici – praksa, vprašanja, pomisleki

Svetovanje za branje v splošni knjižnici – praksa, vprašanja, pomisleki

Vsebina: V literarnoteoretičnih, bibliotekarskih in nasploh bralskih krogih (in izrazito v okviru nevroznanosti) se v zadnjem času vse več piše in govori o vplivu prebranega leposlovja na bralca: literarni interpretaciji se pridružuje tudi psihološka. V splošnih knjižnicah pa se knjižničarji že od nekdaj zavedamo pomena in odgovornosti pri priporočanju knjig bralcem, hkrati pa izvajamo svetovanje za branje intuitivno, brez konkretnih priporočil stroke. Ob poskusu sistematizacije bralnega svetovanja si bomo med seboj podelili izkušnje in mnenja in si skušali odgovoriti na vprašanja, ki se vsakodnevno porajajo pri delu svetovalcev za branje na leposlovnih oddelkih splošnih knjižnic.

Izvaja: Veronika Vurnik Škrabec, MKL

Trajanje: 1 dan, 2 uri

Kotizacija: 40 €

8. november od 13.00 do 15.00, Knjižnica Otona Župančiča, dvorana, 3. nadstropje

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.