Simpozij: Ugriznimo v zlate hruške (PRESTAVLJENO)

15 apr

Simpozij: Ugriznimo v zlate hruške (PRESTAVLJENO)

Simpozij je prestavljen predvidoma na sredo, 11. 11. 2020.

Praznovanje 2. aprila, mednarodnega dneva knjig za otroke, bomo letos obeležili s simpozijem UGRIZNIMO V ZLATE HRUŠKE, ki bo v sredo, 15. aprila 2020, v Mestni knjižnici Ljubljana, dvorana Knjižnice Otona Župančiča, Kersnikova 2, Ljubljana.

Ob 10. obletnici podelitve priznanj zlata hruška bomo predstavili razmišljanja različnih strokovnjakov o zlatih hruškah, dobre prakse ob branju zlatih hrušk in izmerili njihovo življenje in utrip po Sloveniji.
Na ogled bo tudi spremljevalna razstava.

Sodelovali bodo: dr. Peter Svetina, Damijan Stepančič, mag. Tilka Jamnik, Janez Miš, dr. Sabina Fras Popović, Sanja Nenadič, Fanči Jagunič, dr. Klemen Lah, Mojca Balant, Maruša Prelesnik Zdešar ter sodelavci Mestne knjižnice Ljubljana, Pionirske.

Dogodek je del projekta bralne kulture, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

Prijavnica na simpozij

Skupaj s Slovensko sekcijo IBBY vas vabimo še k sodelovanju v bralni akciji Obogatimo praznovanje 2. aprila s knjigami Petra Svetina in Damijana Stepančiča! Med njimi jih je veliko prejelo zlato hruško!

Bralno akcijo s knjigami pisatelja Petra Svetina in ilustratorja Damijana Stepančiča smo pripravili pri IBBY in v MKL, Pionirski, oba seznama knjig in spodbude za branje najdete na domači strani Slovenske sekcije IBBY.