Risoroman – kaj, za vraga #*∑&% !!

04 apr

Risoroman – kaj, za vraga #*∑&% !!

Vsebina: Temeljni namen te delavnice je knjižničarkam in knjižničarjem osrednjeslovenskega območja približati (predvsem) strip za odrasle. Da bi to dosegli, je treba najprej nagovoriti predsodke, ki jih morda kdo do stripa še vedno goji, in sicer da to sploh ni »prava« literatura, da je »kr neki« in morda niti ne spada zares v pravo knjižnico. Na praktičnih primerih se bomo na delavnici lotili tovrstnih dozdevkov, nakar se bomo posvetili samemu branju knjig, in sicer na praktičnih primerih bomo pogledali specifike stripovskega branja, kako potuje oko, ko bere stripovsko stran, in kaj ima na koncu od tega. Zakaj rečemo, da pri stripu seštevek napisanega in narisanega ni 2, ampak 3? Kaj je strip in kaj je risoroman, sta v sorodu? Kako se lotimo branja risoromana? Zakaj lahko služi kot izjemno pomagalo pri vzgoji bralne pismenosti tudi odraslih, ne zgolj otrok in kako ga za ta namen ustrezno uporabiti? Kam postaviti strip v knjižnici, da bo na pravem mestu? Kako (in čemu) ga priporočiti odraslim bralkam in bralcem? Kako v njem uživati? Za strokovne knjižničarske delavce z drugih območij bo ta delavnica organizirana v okviru njihove osrednje območne knjižnice.

Izvaja: Anja Zag Golob, VigeVageKnjige

Trajanje: 1 dan, 4 ure

4. april, od 9.00 do 13.00, Knjižnica Otona Župančiča, dvorana, 3. nadstropje

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.