VSA MESTA SO ZASEDENA: Praktična uporaba spletnega anketiranja v knjižnici

17 maj

VSA MESTA SO ZASEDENA: Praktična uporaba spletnega anketiranja v knjižnici

Vsebina: Knjižnice lahko poleg preprosto pridobljivih kvantitativnih podatkov z namenom preverjanja stanja izvajajo različne raziskave, ki dajejo pomembne kvalitativne podatke. Zaposleni v knjižnicah potrebujejo v ta namen znanja za izvajanje raziskav in izdelavo anket, iz katerih bodo lahko dobili koristne usmeritve za odločanje ter posredovanje zbranih podatkov in ugotovitev v strateških dokumentih knjižnice, elaboratih, strokovnih prispevkih, člankih in nalogah za bibliotekarski izpit. Ankete predstavljajo preprosto, vendar močno orodje za pridobivanje podatkov. Delavnica je namenjena vsem, ki boste pripravljali spletne ali terenske ankete ter zbirali in analizirali podatke; poleg splošnih informacij o anketah in oblikovanju vprašanj boste pobližje spoznali urejanje vprašalnika ter možnosti analize podatkov.

Izvaja: mag. Marijan Špoljar, MKL

Trajanje: 1 dan, 3 ure

Kotizacija: 40 €

17. maj od 9.00 do 12.00, Knjižnica Otona Župančiča, računalniška učilnica, 1. nadstropje

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.