Obzorje Evropa in odprta znanost za knjižničarje

KRAJ IZVEDBE: spletno okolje
TERMIN: bo sporočen naknadno
ČAS: 9.00–12.30
UDELEŽENCI: Tečaj je namenjen knjižničarjem, ki sodelujejo z raziskovalci in se pri tem srečujejo z vprašanji razširjanja raziskovalnih rezultatov, njihovo zaščito ter upravljanjem z raziskovalnimi podatki oz. se želijo seznaniti s programom Obzorje Evropa. Vsebina je ustrezna za zaposlene v visokošolskih, specialnih in splošnih knjižnicah.
CILJ: Udeležence seznaniti s konceptom odprte znanosti ter praksami odprte znanosti v programu Obzorje Evropa.
VSEBINA:
•Koncept odprte znanosti: načela odprte znanosti, skupnostna znanost, odprto objavljanje, odprta izobraževanja, raziskovalni podatki in upravljanje z njimi, podatkovni repozitoriji, podatkovni skrbniki, načela FAIR.
•Prakse odprte znanosti v Obzorju Evropa: zgodnja in odprta izmenjava informacij o raziskavah, upravljanje z raziskovalnimi podatki, ravnanje z rezultati na način, ki omogoča preverjanje in ponovno uporabo, odprti dostop do rezultatov, sodelovanje v odprtih recenzijskih sistemih itd.
NAČIN IZVEDBE: predavanje
TEČAJ IZVAJA: Odprta akademija (Centralna tehniška knjižnica Univerze v Ljubljani)
KOTIZACIJA: brezplačno