Obdelava fotografij – Gimp, FastStone Viewer

27 sep

Obdelava fotografij – Gimp, FastStone Viewer

Vsebina: Predstavitev osnov digitalne fotografije, uporabni nasveti za fotografiranje, predstavitev formatov datotek. Gimp: predstavitev delovanja posameznih orodij, retuširanje, spreminjanje velikosti fotografije, obrezovanje, posvetlitev/potemnitev, popravljanje perspektive ter drobnih napak, nastavitev kontrasta, ostrine in barv, delo s sloji, izbira posameznih področij na fotografiji, uporaba filtrov in mask, shranjevanje v formatih xcf, jpg, tiff. FastStone Viewer: predstavitev vmesnika, osnovne nastavitve, organizacija datotek, hitri popravki osvetlitve, kontrasta in barv, sprememba orientacije in velikosti, obrezovanje, dodajanje vodnega žiga.

Izvaja: Rudi Majerle, MKL

Trajanje: 1 dan, 4 ur

Kotizacija: 60 €

27. september od 10.00 do 14.00, Knjižnica Otona Župančiča, računalniška učilnica, 1. nadstropje

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.