Migracije in podnebne spremembe skozi prizmo globalnega učenja

01 apr

Migracije in podnebne spremembe skozi prizmo globalnega učenja

Vsebina: Interaktivna delavnica, kjer se bomo pobliže seznanili z vzroki in posledicami migracij in podnebnih sprememb, naslovili pa bomo tudi njuno prepletenost. Prostor bomo namenili skupinski razpravi kot tudi refleksiji. Udeleženci in udeleženke bodo ob koncu prejeli nabor uporabnih povezav in gradiv za navedena vsebinska področja, ki jih bodo lahko uporabljali pri svojem delu.

Udeleženci: informatorji na strokovnih oddelkih knjižnic

Izvajata:
Viktorija Kos, strokovnjakinja s področja globalnega učenja, okoljska aktivistka, Društvo Humanitas – Center za globalno učenje in sodelovanje, www.humanitas.si  in Manca Šetinc Vernik, strokovnjakinja s področja človekovih pravic in nediskriminacije, Društvo Humanitas – Center za globalno učenje in sodelovanje, www.humanitas.si

Trajanje: 1 dan, 3 ure

1. april od 9.00 do 12.00, Knjižnica Otona Župančiča, dvorana, 3. nadstropje, ALI virtualna izvedba

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/izobrazevanja/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.