Kakovostna ilustracija in oblikovanje knjig za otroke

24 maj

Kakovostna ilustracija in oblikovanje knjig za otroke

Vsebina: Slikanica je dober primer multimodalnega besedila, pri čemer je predstavljen vpliv kakovostnih ilustracij na morfološke značilnosti besedila. Udeleženci izobraževanja spoznajo slikanico kot literarno-likovni monolit; seznanijo se s slikanico kot posebno obliko knjige, ki bralca nagovarja z dvema kodoma sporočanja, in sestavljanjem pomenov iz obeh kodov. V praktičnem delu analizirajo književne in likovne sestavine slikanice ter interakcijo med njimi; preizkusijo strategije multimodalnega branja slikanic.

Udeleženci: predvsem pripovedovalci in pravljičarji, zaposleni na oddelkih za otroke in mladostnike

Izvajata: dr. Janja Batič in dr. Dragica Haramija, Pedagoška fakulteta, UM

Trajanje: 1 dan, 2,5 ure

Kotizacija: 40 €

1. maj od 10.30 do 13.00, Knjižnica Otona Župančiča, dvorana, 3. nadstropje, ALI virtualna izvedba

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.