Gluhe in naglušne osebe v knjižnici

Gluhe in naglušne osebe v knjižnici

Vsebina: Zaposleni v knjižnicah se pri svojem delu vse pogosteje srečujejo z udeleženci s posebnimi potrebami, med katerimi so tudi gluhi in naglušni. Ta delavnica je namenjena vsem, ki si želijo boljše razumeti individualnost in specifične potrebe ljudi z okvaro sluha, vključno s slišečimi posamezniki, kot so na primer starši in učitelji, ki iščejo informacije o gluhoti in naglušnosti. Naš cilj je premagati predsodke ter razviti spretnosti za premagovanje komunikacijskih ovir, ki pogosto predstavljajo največji izziv. S tem bomo omogočili enakopravno vključevanje teh posameznikov v aktivnosti knjižnic ter posledično tudi v širše družbeno življenje.

Izvaja: Dušan Kuhar, psiholog

Trajanje: 1 dan, 6 ur

3. oktober od 8.00 do 13.30, Knjižnica Otona Župančiča, dvorana, 3. nadstropje

Prijava: Sporočilo s svojim imenom, priimkom, elektronskim naslovom ter knjižnico, v kateri ste zaposleni, pošljite na ucni.center@mklj.si.

Izobraževanje organiziramo v sodelovanju z  Zavodom za gluhe in naglušne Ljubljana.

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.