Avtorsko pravo za knjižnice

Avtorsko pravo za knjižnice

TRAJANJE: 1 dan

KRAJ IZVEDBE: spletno okolje

TERMIN: Termin bo določen naknadno.

ČAS: 10.00–12.30

UDELEŽENCI: Tečaj je namenjen knjižničarjem, ki želijo okrepiti znanje s področja avtorskega prava in izvedeti odgovore na konkretna vprašanja, povezana z avtorskimi pravicami, s katerimi se srečujejo pri svojem delu.

CILJ: Udeležence seznaniti s primeri reševanja avtorskopravnih vprašanj, s katerimi se lahko srečajo v praksi.

VSEBINA: V okviru tečaja bodo predstavljene osnove avtorskega prava s ponazoritvijo primerov iz prakse knjižnic ter novosti, ki jih knjižnicam prinaša implementacija Direktive (EU) 2019/790 o avtorski in sorodnih pravicah na enotnem digitalnem trgu v slovenski pravni red.

Prijavljene vabimo, da morebitna vprašanja s področja vsebine tečaja vnaprej pošljejo na elektronski naslov izobrazevanje@nuk.uni-lj.si.

NAČIN IZVEDBE: predavanja, predstavitve

TEČAJ IZVAJA: Urša Chitrakar (CŠH odvetnice)

KOTIZACIJA: 40 EUR