Zelene knjižnice in Cilji trajnostnega razvoja

12 maj

Zelene knjižnice in Cilji trajnostnega razvoja

Vsebina: Namen predstavitve je seznanitev z Agendo 2030 in Cilji trajnostnega razvoja. Predstavljeni bodo tudi primeri dobrih praks na področju zelenih knjižnic. Pregledali bomo strokovno literaturo in uporabne vire o zelenih knjižnicah. Praktični del: razmisleki o pripravi, izdelavi načrta za zeleno knjižnico; pregled elementov za samostojno pripravo projekta in nato redne dejavnosti v knjižnici glede na lokalno okolje. Izobraževanje obsega predstavitev, samostojno delo udeležencev, pregled in vrednotenje izbranih primerov zelenih knjižnic ter diskusijo v skupini.

Udeleženci: koordinatorji OOK, knjižničarji iz slovenskih splošnih knjižnic

Izvaja: mag. Ana Zdravje, MKL

Trajanje: 1 dan, 2 uri

1. maj od 9.00 do 11.00, virtualna izvedba

Izobraževanje  je prvenstveno namenjeno koordinatorjem izvajanja posebnih nalog osrednje območne knjižnice iz slovenskih OOK. V kolikor ostanejo prosta mesta, se jih lahko udeležijo tudi zaposleni iz drugih knjižnic. Stroške udeležbe krije Ministrstvo za kulturo iz sredstev, namenjenih za izvajanje posebnih nalog OOK.