> IFLA ENSULIB spletni seminar Urbane vloge javnih stavb in prostorov – splošna knjižnica kot prostor skupnosti

20 feb

IFLA ENSULIB organizira 20. februarja 2024 ob 14.00 uri spletni seminar z naslovom Urbane vloge javnih stavb in prostorov – splošna knjižnica kot prostor skupnosti. Predaval bo dr. Matej Nikšič z Urbanističnega inštituta Republike Slovenije. Predavanje bo potekalo v angleškem jeziku. Udeležba je brezplačna, treba pa se je prijaviti.

Danes so knjižnice vse bolj obiskane ne le zaradi branja ter iskanja informacij, temveč tudi zaradi sodelovanja pri raznih dejavnostih, ki bogatijo življenje posameznikov in njihove skupnosti ter spodbujajo občutek povezanosti. Nova vloga knjižnic zahteva razmislek o njihovem prostorskem načrtovanju in podobi, tako v arhitekturnem smislu kot tudi v urbani postavitvi. Vodilno načelo pri takšnih premislekih mora biti vloga moderne knjižnice pri povezovanju in krepitvi lokalne skupnosti.

Prijave ter več informacij o dogodku na spletni strani IFLA.
Pretekle seminarje iz serije si je mogoče ogledati na tej povezavi ali youtube strani ENSULIB.

Vabljeni!